Masaż dźwiękiem

Masaż dźwiękiem

Jak działa masaż dźwiękiem ?

Masaż dźwiękiem jest masażem relaksacyjnym. Jego zadaniem jest wyciszenie i zharmonizowanie organizmu. Podczas masażu wiele osób wchodzi tzw stan alfa*, w którym masz umysł jest w stanie głębokiego relaksu.

Masaż wpływa również pozytywnie na nasze Ciało. Dźwięk powoduje rozluźnienie spiętych mięśni, wpiera regenerowanie się komórek. Nie zastępuje leczenia, ale w wielu przypadkach przyspiesza jego proces.

Masaż dźwiękiem jest swoistą pracą z ciałem. Uwalnia stres i traumy zapisane w ciele, potrafi poruszyć emocje, po uwolnieniu których czujemy się lepiej.

Jak przebiega masaż?

Przed pierwszym masażem jest prowadzony wywiad, który pozwala na wychwycenie ewentualnych przeciwwskazań.

Dzięki temu, że dźwięk przenika przez ubranie, nie ma konieczności układania mis bezpośrednio na ciele.  Misy stawia się w różnych miejscach ciała osoby masowanej i lekko uderzając wprowadza się je w wibracje.  Połączenie wibracji odczuwanej przez skórę ze słyszanym dźwiękiem ułatwia wejście w stan głębokiego relaksu.

Sesja łącznie z przygotowaniem trwa ok. 45-55 min.

Dla kogo masaż?

Dla wszystkich chcących się zrelaksować i zharmonizować. Polecany również tym, którzy mają niewiele czasu, a ciągłe napięcie w pracy, czy w domu utrudnia próby odprężenia się.

Masaże skuteczne wspierają leczenie wiele chorób, w celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny.

Jakich mis używamy?

Do masażu używamy mis terapeutycznych najwyższej jakości, które zostały przebadane pod kątem częstotliwości, są one sygnowanych przez Instytut Petera Hessa.

W zależności od zgłaszanych problemów w masażu wykorzystujemy również gongi.

Zapisy

W celu umówienia się na masaż prosimy o kontakt pod nr tel. 697 631 107 lub pod nr 574 117 210

Prowadząca:

Ilona Opaszowska – psycholog, coach, certyfikowany trener. Ukończyła czterostopniowe certyfikowane szkolenie masażu dźwiękiem  wg. Metody Petera Hessa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi prowadząc szkolenia i warsztaty m.in. z zakresu rozwoju osobistego. W 2010 roku zafascynowała się terapią dźwiękiem.

 

*stan alfa –  „Od 8 do 13 Hz, zmienna amplituda – spoczynkowy, charakterystyczny dla stanu relaksu, odprężenia, gdy leżymy z zamkniętymi oczami, przed zaśnięciem i rano po przebudzeniu. Wykorzystywany w technikach szybkiego uczenia się”. (za Wikipedia)